Lenticular Hakkında

lenticular  Lenticular Hakkında lenticular

Lenticular Lens, bilinen baskılı uygulamalardan farklı olarak derinlik, değişim, dönüşüm ve hareketli efektlerin uygulanabildiği yeni nesil bir reklam malzemesidir. Bu özellikleri sayesinde daha etkili ve akılda kalıcı reklamlar hazırlamaya imkan vermektedir. Bizlerde reklamcılık sektöründe yerini alacak bu yeni teknolojiyi LENTİCULAR markası ile hizmete sunmuş bulunmaktayız.
Uygulamada kullandığımız malzemenin adı İngilizce olarak “Lenticular Lens” Türkçede ise kullanımı “Lentiküler Lens” olarak geçmektedir. Bu malzemenin ülkemizde büyük ebatlı üretimi olmadığından  Amerika dan tedarik etmekteyiz.
Uygulanacak reklamlarda bakış mesafesine göre malzeme özellikleri farklılık göstermektedir ki bu farklılık teknik olarak “LPI” yani “Line Per Inch” değerleridir. Uygulanabilir eksiz tabaka ebatları Genişlik: 120 cm x Yükseklik 240 cm’dir. Fakat ek yapılarak çok daha büyük reklam uygulamaları yapılabilir. Bunların yanı sıra her türlü hava koşuluna dayanıklı, yıpranmaz yırtılmaz bir özelliğe sahiptir.
Malzemenin yanı sıra en önemli kısım olan baskı hazırlık süreci işin en hassas ve tecrübe gerektiren kısmıdır. Grafik programlarında hazırlanan çalışmaları malzemeye uygulanabilir hale getirmek için özel yazılım kullanılmaktadır. Hazırlanacak efektlere göre de grafik hazırlıkları veya fotoğraf çekimleri özel tekniklerle yapılmaktadır.
Sonuç olarak, bu konuda talep edilecek her türlü çalışmanın istenilen ölçülerde kusursuz ve kaliteli bir şekilde  Yapmaktayız.

Verdiği etkileşim deneyimi sayesinde oldukça geniş kullanım alanı bulan Lenticular, Reklam sektöründen ev dekorasyonuna kadar her alanda örneklerini görmek mümkündür. Bardak, billboard, poster, puzzle, kartvizit, kaset ve ya kitap kapağı, duvar kaplaması,düğün fotoğrafı,kişiye özel fotoğraflar ,zemin kaplama örnekleri ve daha bir çok şey yapılmaktadır.

 

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.