3D Lenticular

3D LENTİCULAR

3 Boyutlu baskı


Lenticular dijital ortamda hazırlanan resimlerin  lenticular lens adı verilen plastik merceklerin  üzerine baskı yapılmasıdır. Lenticular plastik polyester karışımı şeffaf bir malzemedir. Bu mercekler yardımı ile Bilgisayar ortamında hazırlanan Fotoğraf yada grafik çalışmalarını zoom,derinlik,değişim,mix ,morph gibi etkiler yapılabilmektedir.

3 Boyutlu Baskı yani Lenticular baskısının yapımında 3 yol vardır:

  • Birinci Yol: 3-Boyutlu Lenticular Grafikresimleri, UV Ofsette v direkt Lenticular Mercek Filminin arka düz yüzüne basmaktır.

  • Lenticular Mercek Filminin arka düz yüzüne yapılan direkt baskı, genellikle çok hassas ve 5 renk uv Ofset Baskı makinesi gerektirir.

  • İkinci Yol ise: 3-Boyutlu Lenticular baskı, Uv  Inkjetle Direkt üzerine basmak bu sayede dijital baskılarda alabileceğiniz maksimum verimi alabilirsiniz.

  • 3-BoyutluBaskı laminasyon,çok tercih edilmeyen bir teknik olup baskı da kalite kaybı yaşanır.

Günümüzün gerektirdiği teknolojik yenilikleri parkuruna katarak büyüyen LENTİCULAR, özellikle de U.V. Baskı teknolojisini dahil ederek, her türlü yüzeye Dijital  baskı Yapabilen , ileri teknoloji düzeyine sahip bir işletme olarak sizlerle beraber çalışmaya herzaman hazırdır.

3d  3D Lenticular 3d

About the Author:


Sorry, the comment form is closed at this time.